Chřestový salát s jahodami, oříšky a mučenkovým dresinkem

Jak už jsem říkala, sezóna chřestu je krátká a je potřeba si ji užívat plnými doušky. A stejně tak jahod…Ovoce a zelenina dostupná jen krátký čas v roce má zvláštní kouzlo a ve mně vzbuzuje lehkou obsesi. Chřest každý den! Jahody každý den! A to nechtějte vidět, jak to vypadá, když se náhodou dostanu ke stromu se zralými třešněmi. Neodejdu, dokud nemám plný košík a pupík narvaný až k prasknutí…A nelituju. Protože existuje snad lepší pocit, než si s bříškem plným třešní lehnout do vyhřáté trávy a mžourat do slunce?

Ovoce a zeleninu mám vůbec hrozně ráda. Kdybych se měla vzdát buď čokolády nebo zeleniny, tak se raději vzdám čokolády. Fakt. Jídlo bez zeleniny pro mě není kompletní a sníst pět porcí ovoce a zeleniny denně pro mě není nejmenší problém. A to ani nepočítám hrozny v tekuté formě… Jakmile začne trochu teplé počasí, začne se u mě ve velkém salátovat. Vždyť salát je přece úplně ideální jídlo, no ne? Podává se v misce (nebo v mém případě v míse) a dá se dobře jíst na terase, na piknikové dece nebo i na gauči. Je to rychlé, nevyžaduje to žádné nebo jen minimální vaření a i po snězení celé té velké mísy vám nebude těžko.

Toto je můj další, úplně jednoduchý salát a nový oblíbenec. Krásně se v něm snoubí jemný chřest, sladké jahody, nakyslá mučenka, křupavé oříšky a slaná a krémová feta. Je to fakt dobrý, však zkuste sami, hotový je do 15 minut…

Pokud náhodou neseženete mučenku, připravte si klasický dresink z olivového oleje, citronové šťávy, trošky medu a soli.

IMG_3846

Ingredience

  • 1 vanička míchaného salátu
  • 1 vanička jahod
  • 1 svazek chřestu
  • Hrst pistácií
  • Hrst mandlí
  • 100g fety
  • 4 mučenky
  • Olivový olej
  • Mořská sůl

 

Začněte přípravou ovoce a zeleniny. Chřestu odlomte konce a nakrájejte na asi třícentimetrové kousky. Do hrnce dejte vodu, osolte a přiveďte k varu. Vhoďte chřest a vařte asi dvě minuty, jen tak, aby zůstal křupavý. Slijte a zchlaďte studenou, nejlépe ledovou vodou. Salát omyjte a osušte. Jahody nakrájejte na plátky.

Připravte si dresink. Z mučenek vyškrábněte dužinu a propasírujte, abyste se zbavili semínek. Šťávu prošlehejte s asi dvojnásobným množstvím olivového oleje a trochou soli. Já to dělám v uzavíratelné sklenici, kam vše vložím a pořádně prošejkuju.

No a teď už nezbývá nic jiného, než vše smíchat. Salát, chřest, jahody a oříšky vložte do mísy, zalijte dresinkem a promíchejte. Dokončete rozdrobenou fetou a ihned podávejte, aby salát nezvadl.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s